Tengerimalac fereg. A tenyészet megszűnt, az oldal a továbbiakban információs portálként üzemel tovább.

I. OSZTÁLY: FONÁLFÉRGEK (NEMATODA RUD.)

Alultápláltságot jelent. Mindenképp fordulj orvoshoz, hogy feltárd az okokat! A testsúlyod ideális, törekedj a mostani alkatod megőrzésére. Fokozottan vagy kitéve az infarktusnak és más betegségeknek.

Mit tegyek, férges a tengerimalacom?

Csökkentened kell a testsúlyodat! Veszélyeztetett kategóriába tartozol, mielőbb fogyókúrába kell tengerimalac fereg Az egészséged közvetlen veszélyben van.

Azonnal orvos által felügyelt diétába kell kezdened!

féregtablettákat vegyen reggel vagy este

Manapság a tengerimalactól kezdve a törpenyulakon keresztül egészen a hüllőkig mindenféle tengerimalac fereg lehet találkozni a háztartásokban. Kis túlzással pedig, ahány háziállat, annyiféle betegséggel és fertőzéssel nézhetünk szembe. A házi kedvencek bármikor megfertőződhetnek, így a tünetekkel és kezelésükkel, valamint a megelőzéssel minden állattulajdonosnak tisztában kellene lennie, hiszen az állatkák élősködői felnőttekre és gyermekekre is egyaránt veszélyesek.

Milyen tünetek utalhatnak a házi kedvencek féregfertőzöttségére?

a plazmodium paraziták kezdetben megfertőzik az embert

A bélféreg az egyik legijesztőbb közülük. Ez tulajdonképpen egy parazita, mely önmagában nem életképes, gazdaszervezet - állati vagy tengerimalac fereg - szükséges számára, hogy életben maradjon, és szaporodjon, hiszen tápanyagot von el a szervezettől, azaz élősködik.

Atkafertőzés, élősködő

A kutyák és macskák bélrendszerében élő férgek - tengerimalac fereg lárváit például a nyers húsból és a zsigerekből, a nyuszik pedig mosatlan vagy földdel szennyezett terményekből vesznek fel - sajnos az emberek szervezetében is megtelepedhetnek. A fertőzött állatok rendszeresen ürítenek petéket, lárvákat, melyekkel fertőzik környezetüket.

A féregfertőzésnek leginkább a gyermekek vannak kitéve, mivel ők a higiéniás szabályokat nem minden esetben tartják be, nem mosnak kezet, a szájukba vesznek mindenfélét, amit nem kellene. A cicákban és kutyákban egyaránt előforduló kampósféreg kampó alakú szájszerve után kapta nevét, melynek segítségével beleakaszkodik a vékonybél belső falába, és vérszívással táplálkozik, aminek következtében később komoly vérszegénységet is okozhat.

Beteg tengerimalac

Csökkenő testsúlyban, illetve étvágytalanságban mutatkozik meg a féregfertőzöttség, de alultáplált, rossz körülmények közt tartott állatoknál jelentkezhet véres hasmenés is.

Az orsóférgek közül a Toxocara canis a leggyakoribb az állatoknál, a lárvák a vékonybélben telepszenek meg, tengerimalac fereg azután petéket raknak. Ürülékükben általában mindig lehet találni féregpetéket. Legsúlyosabb tünetei a kiskutyáknál jelentkeznek, akik alulfejlettek, ez hányásában, hasmenésben nyilvánul meg, de a kölyök hasa is árulkodó tengerimalac fereg, ami kitelt és hullámzó.

Végső esetben halált is okozhat náluk. Tengerimalac fereg galandférgek a kutya és cica legkellemetlenebb belső parazitái, melyek a bélcsatornában élnek, és a bolha terjeszti őket, hiszen lárvái belőlük fejlődnek ki. Az ember akkor kerül veszélybe, ha a kutya simogatásakor a szétrágott bolhában található lárvák a kezére, onnan pedig szájon át az emésztőcsatornába jutnak. Az állatoknál emésztési nehézségekben, étvágytalanságban, nyugtalanságban nyilvánul meg a férgesség, a legjellemzőbb tengerimalac fereg azonban a végbéltájék viszketése, amit tengerimalac fereg állat harapdálással és fenekének földön húzásával, úgynevezett szánkázással próbál enyhíteni.

I. OSZTÁLY: FONÁLFÉRGEK (NEMATODA RUD.)

Az ostorférgek a vakbélben telepednek meg, tengerimalac fereg csak nagyon ritkán láthatók az állat székletében, és, mivel a férgek kevés petét raknak le, gyakran nagyon nehéz kimutatni a fertőzést. Ha az állat kórosan lesoványodik, dehidratált, és nyálkával borított a széklete, érdemes felkeresni az állatorvost. Szabad szemmel nem látható, és nem érzékelhető, mikor fertőződik meg a házi kedvenc a tengerimalac fereg, így a prevenció mindenképp fontos.

Hogyan féregtelenítsünk? A férgek által okozott megbetegedések az emberben súlyosak, akár halálos kimenetelűek is lehetnek. Ezért nagyon fontos a megelőzés, melynek egyik legegyszerűbb módja tengerimalac fereg rendszeres féregtelenítés, ami évente egyszer kötelező. Rendelkezésre állnak különböző, férgekre ható készítmények.

Tengerimalac betegségek: tünet, gyógymód, gyógyulási esély - Gondozás

Mivel a féregpeték szabad szemmel nem láthatóak, a legjobb, ha széles hatású féregtelenítő szert alkalmazunk kedvenceinknél, melyek hatásosak mind a fonál- mind a galandférgekre.

Szakemberek szerint a legideálisabb, ha negyedévente tengerimalac fereg féreghajtó készítményt kedvenceinknek, de egy erdőn-mezőn sokat sétáló kutyánál, illetve kisgyermekekkel együtt élő kedvenceknél ideálisabb a havonkénti féregtelenítés. Mivel a kölyökkutyusok már születésükkor féreglárvákat hordozhatnak, amivel a méhben fertőződhetnek, érdemes hetes kortól 12 hetes korig 2 hetente, majd 6 hónapos korukig havonta és később féléves kor után 3 havonta féreg elleni készítménnyel kezelni őket.

a helminták kezelésének jelei

A felnőtt kutyák esetében évente egyszer-kétszer, illetve minden hasmenés esetén érdemes bélsárvizsgálatot végeztetni az állatorvossal. A kutyával ellentétben a macskák nem hordoznak születésükkor magukban lárvákat, de a negyedévenkénti féregtelenítést ugyanúgy alkalmazni lehet megelőzésképp, mint négylábú társaiknál.

bejegyzések